Menu
RSS

Međunarodni festival pozorišta za djecu (program)

Međunarodni festival pozorišta za djecu (program)

Predstava "Aska i vuk" Malog pozorišta "Duško Radović" iz Beograda otvoriće 14. oktobra Međunarodni festival pozorišta za djecu u Banjaluci.

Svečano otvaranje festivala, koji je do sada ugostio predstave iz cijelog svijeta, zakazano je za 18.30 časova u Dječijem pozorištu Republike Srpske, koje je osnivač i organizator manifestacije.

Banjaluka će tako 16. put postati carstvo bajki koje svake godine privuče brojne mališane da uživaju u predstavama koje nastaju u umjetničkim radionicama svjetskih teatara.

Do 19. oktobra, do kada će trajati festival, biće izvedeno 14 predstava iz 10 država.

U konkurenciji za nagrade je 12 predstava, a Pozorište "Puž" izvešće predstavu u čast nagrađenima.

Dječije pozorište RS u pratećem programu odigraće nagrađivanu predstavu "Odisej–San o povratku".

Međunarodni festival pozorišta za djecu podržao je Grad Banja Luka i nalazi se u Godišnjem kalendaru kulturnih manifestacija grada za 2017. godinu.

Program ovogodišnjeg Festivala:

SUBOTA, 14. oktobar
18:30 SVEČANO OTVARANjE FESTIVALA

ASKA I VUK
Malo pozorište „Duško Radović“
Beograd, Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

NEDJELjA, 15. oktobar

11:00 PIPI DUGA ČARAPA
Gradsko kazalište lutaka
Rijeka, Hrvatska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

19:00 ROMEO I JULIJA
Gradsko pozorište
Podgorica, Crna Gora
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

PONEDJELjAK, 16. oktobar

9:00 PAR CIPELA

11.00 Dečje pozorište
Subotica Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12.00 ŠAPTANjE PRIČA
Lutkarsko pozorište „Zemlja snova“
Tulin, Austrija
(Dječije pozorište RS – Mala sala)

16.00 PRINC IZ MOJE ULICE
18.00 Pozorište lutaka
Mostar, Bosna i Hercegovina
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

UTORAK, 17. oktobar

9.00 PALKO

11.00 Lutkarsko pozorište
Bjalistok, Poljska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12.00 STIJENA
Svjetla lutaka
Luleburgaz, Turska
(Dječije pozorište RS – Mala sala)

16.00 PALČICA

18.00 Lutkarsko pozorište „GeorgiMitev“
Jambol, Bugarska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

21.00 ODISEJ – San o povratku
Dječije pozorište Republike Srpske
Banja Luka, Bosna i Hercegovina
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

SRIJEDA, 18. oktobar

9.00 KAKČEVE DOGODOVŠTINE

11.00 Mini teatar
Ljubljana, Slovenija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

12.00 ŠAPTANjE PRIČA
Lutkarsko pozorište „Zemlja snova“
Tulin, Austrija
(Dječije pozorište RS – Mala sala)

16.00 MAČAK U ČIZMAMA

18.00 Pozorište za djecu i mlade
Skoplje, Makedonija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

17.00 Promocija knjige:
Izdanja 2017
Međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica, Srbija
(Dječije pozorište RS – Mala sala)

ČETVRTAK, 19. oktobar

9.00 KRESIVO

11.00 Teatar LALKA,
Varšava, Poljska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

18.30 SVEČANO ZATVARANjE I DODJELA NAGRADA
CVRČKO I MRAVKO
Pozorištance „Puž“
Beograd, Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

 

Ostavi komentar

Proverite da li ste uneli sve potrebne informacije gde je naznačeno (*). HTML kod nije dozvoljen.

nazad na vrh

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand
This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.