Objavljen konkurs, rezervisana mjesta za žene: Evo ko može da upiše Srednju školu unutrašnjih poslova

26.03.2025. | 14:14

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske objavilo je javni konkurs za upis 150 učenika u treći razred Srednje škole unutrašnjih poslova, i to 120 muških i 30 ženskih polaznika.

Pravo učešća na javnom konkursu imaju kandidati koji imaju završena prva dva razreda srednje škole, pri čemu opšti uspjeh u oba razreda treba da bude najmanje dobar i vladanje najmanje vrlo dobro, a da na dan zatvaranja konkursa nisu stariji od 18 godina, saopšteno je iz MUP-a.

Kandidati treba da ispunjavaju i opšte uslove konkursa koji se mogu pronaći na internet stranici Ministarstva, u dijelu “Policijsko obrazovanje”.

Rok za predaju prijava je 15 dana od dana objavljivanja konkursa, odnosno do 9. aprila.

Srednja škola unutrašnjih poslova osnovana je krajem marta 2023. godine s ciljem dugoročnog rješenja pitanja ljudskih resursa u MUP-u, nastavka tradicije srednjoškolskog policijskog obrazovanja i omogućavanja nastavka policijskog školovanja na visokoškolskim institucijama.

Tokom školovanja u Srednjoj školi unutrašnjih poslova, koja je smještena u kompleksu Centra za obuku u Zalužanima kod Banjaluke, učenik će imati obezbijeđen smještaj i ishranu u novom internatu, a po završetku školovanja stiče zvanje policajac – tehničar za policijske poslove.

Sa roditeljima, odnosno starateljima izabranih kandidata, učenika Škole, MUP će zaključiti ugovor o regulisanju međusobnih prava i obaveza.

Za sve dodatne informacije kandidati se mogu informisati na internet stranici MUP-a Republike Srpske /mup.vladars.rs/, kao i na broj telefona 051/330-801.