Oglasili se iz UKC-a: Babica se okliznula i pala s djetetom u rukama

17.03.2025. | 12:30

Obavještavamo javnost da se dana 15. marta 2025. godine u Klinici za ginekologiju i akušerstvo UKC Republike Srpske prilikom kupanja bebe babica sa djetetom u rukama okliznula, prilikom čega su oboje pali na pod, te je došlo do povrede glave djeteta. Dijete je za sada stabilnog zdravstvenog stanja i pod stalnim je nadzorom, saopšteno je u informaciji za medije iz Univerzitetskog kliničkog centra Banjaluka.

“Istog dana Poslovodstvo UKC Republike Srpske je obavijestilo nadležne organe Ministrastva unutrašnjih poslova Republike Srpske koji su došli u Kliniku i uzeli zvanične izjave”, navodi se u saopštenju.

Kako su mediji ranije prenijeli, u UKC-u je trenutno nekoliko policijskih inspektora koji prikupljaju sve informacije i istražuju ovaj slučaj kako bi se utvrdile sve okolnosti.

Iz policije je danas kratko saopšteno da su im slučaj prijavili odgovorni u ovoj zdravstvenoj ustanovi, a utvrđeno je da se radi o krivičnim djelima nesavjesno pružanje ljekarske pomoći i teška tjelesna povreda.

Uhapšena je A.T. iz Banjaluke, a sve aktivnosti se preduzimaju pod nadzorom dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka. Iz ove institucije se za sada nisu oglašavali.

 

 

Oznake: Babica, Beba, Nesreća, UKC