Preminula Lusi Marković: Manekenka izgubila bitku sa teškom bolešću FOTO

11.04.2025. | 08:00

Hrvatsko-australijska manekenka Lusi Marković preminula je u 27. godini nakon višegodišnje borbe sa teškom bolešću.

Marković je preminula noćas nakon niza operacija liječenja arteriovenske malformacije (AVM) u mozgu  stanja u kojem zamršeni, abnormalni krvni sudovi mogu da puknu i oštete moždano tkivo.

– Ja, njena majka i moja majka bili smo sa njom… Neka Lusi počiva u miru – napisala je rano jutros na Instagramu njena partnerka Karo, koja je redovno obavještavala pratioce o njenom stanju.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @lucymarkovicc

Lusi je rođena i odrasla u Australiji, ali je ponosna na svoje hrvatske korijene, koje je voljela da ističe u brojnim prilikama na društvenim mrežama, a njena karijera je u usponu otkako je 2015. godine, sa samo 16 godina, završila na drugom mjestu u rijalitiju Australijski sljedeći top model. Od tada je nosila revije za neke od najpoznatijih dizajnerskih kuća, kao što su Versaće i Živanši, i krasila je naslovnice brojnih svjetskih modnih časopisa. Pojavila se i u kampanji Viktorije Bekam.

Nakon što je potvrđena njena smrt, njujorški Elit Model Manadžement dodao joj je počast u saopštenju, nazvavši je “sjajnom zvijezdom” sa “nevjerovatnim smislom za humor”.

Vodeći stilista i urednica veoma uticajnog časopisa Sajd Nout, Karla Klark, sarađivala je sa Markovićem na brojnim projektima.

– Na ovom tržištu postoji samo nekoliko djevojaka koje imaju prepoznatljivu unutrašnju motivaciju. Lusi je to imala – u kombinaciji sa nježnošću i toplinom. Bila je ljubazna i puna poštovanja. Te dvije osobine su joj omogućile da se razvija i raste kao profesionalac. Svi smo veoma ponosni na one koji su uspjeli u inostranstvu – i ona jeste – istakla je Klark.

Markovićeva je šetala revijama za neka od najmoćnijih svjetskih modnih imena, uključujući Versaće od 2022. godine.

– Tužna sam zbog vijesti o Lusi Marković. Počivaj u miru, ljepotice – napisala je italijanska dizajnerka Donatela Versače na Instagramu.

Markovićeva je 6. marta objavila svoju posljednju poruku na društvenim mrežama u kojoj potvrđuje da će 2. aprila biti podvrgnuta operaciji AVM u zadnjem dijelu mozga.

– Uzbuđena, zahvalna, uplašena, podržana, puna nade – napisala je tada, prenosi Jutarnji list.