Kovačević oštro: Opozicije nikad nema kada je potrebno zaštititi interese Srpske i njenih građana
02.02.2022. | 15:35Portparol SNSD-a Radova Kovačević kazao je da, kada god je potrebno zaštiti interese Republike Srpske i njenih građana, opozicije nema, te je dodao da ne iznenađuje što su uz neuvjerljivo opravdanje napustili sjednicu NSRS.
“Jedino što je fantomski u Republici Srpskoj jeste opozicija koje nikad nema kada je potrebno zaštititi interese Republike Srpske i njenih građana.
U tom smislu, uopšte ne iznenađuje da je opozicija opet izmislila nekakva neuvjerljiva opravdanja da napuste sjednicu Narodne skupštine Republike Srpske i ponovo ne glasaju za zaključke koji su od značaja za Republiku Srpsku i zaštitu njenog statusa.
Ovaj put su za opravdanje zloupotrijebili činjenicu da je zbog nedoličnog ponašanja, a u skladu sa Poslovnikom, sa sjednice isključen narodni poslanik Nebojša Vukanović, pa su oni kao navodno iz solidarnosti napustili sjednicu.
Ako su već tako solidarni, zašto onda nisu zajedno i na poziv tog istog Vukanovića napustili sjednicu i za vrijeme obraćanja gosta, predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića?!
Iako su tada ostali u sali i propustili priliku da budu solidarni sa svojim kolegom, nisu propustili da organizuju zvižduke za Čovića, ali i da se u brojnim izjavama pridruže sarajevskim uvredama na račun gosta koji je prihvatio poziv i pokazao poštovanje prema Republici Srpskoj i njenim institucijama.
Ostaje dilema da li su to uradili jer im je zasmetala i Čovićeva poruka da treba čuvati Republiku Srpsku, ili samo zbog frustracije što je Bakir Izetbegović, njihov saveznik i čovjek koji njihove postupke u Narodnoj skupštini Republike Srpske redovno ocjenjuje kao „pravu stvar“, odbio poziv i nije prisustvovao sjednici Skupštine.
Ne smije se zaboraviti ni da su upravo Izetbegović i lideri opozicije iz Republike Srpske na identičan i sraman način prokomentarisali i sam dnevni red jučerašnje posebne sjednice, govoreći kako tobože o aktuelnoj situaciji u BiH treba raspravljati samo u, kako oni vole reći, „državnim institucijama“.
Teško je više i nabrojati sa koliko sjednica Narodne skupštine su pobjegli i tako odbili i izbjegli da učestvuju u donošenju značajnih i istorijskih odluka za poziciju i status Republike Srpske.
Suvišno je i komentarisati njihov nedostatak intelektualnog kapaciteta i nemogućnost da shvate da ne postoji ništa kontradiktorno u tome da u skladu sa zaključcima Narodne skupštine predstavnici Republike Srpske, kao i do sada, mogu prisustvovati sjednicama zajedničkih organa, ali da odluke mogu donositi samo u svrhu zaštite interesa Republike Srpske”, zaključio je Kovačević.