Po Radoviću predsjednica Srpske poziva na konflikt: Želi da podijeli građane na „njihove“ i „naše“
21.10.2022. | 09:55Izjava predsjednika Republike Srpske Željke Cvijanović u kojoj kaže da su se „prebrojali na izborima, a da će to uraditi i na mitingu“ je krajnje nezrela i očito je da njome priziva konflikt. Ona na taj način želi da podijeli građane Srpske na „njihove“ i „naše“, kaže Milan Radović, zamjenik predsjednika SDS.
On navodi da bi predsjednik Republike Srpske, morao da bude predsjednik svih građana, a ne samo članova jedne političke opcije.
Radović poručuje da Srpska demokratska stranka i politički blok opozicije ne dijeli, niti će dijeliti narod po partijskim linijama.
„Za nas su svi ljudi u Republici Srpskoj jednaki i ‘naši’, bez obzira kojoj političkoj opciji pripadaju ili strijeme. Mi nećemo dozvoliti konflikte između građana, iako se na ovako sraman način podstiču, i to od nekoga ko je predsjednik Republike Srpske, ko bi morao da bude predsjednik svih građana“, istakao je Radović.
On navodi da su tendenciozni pokušaji da se građani dovedu u zabludu pričom o neusvajanju budžeta, pa da se uz to još okrivi opozicija, saopšteno je iz sekretarijata SDS-a.
„Neko ko se tokom čitave godine nije sjetio građana, ko pripada politici koja nije dozvolila ukidanje ili suspenziju akciza, ko nije ni pokušao da ekonomskim mjerama utiče na rekordnu inflaciju ili ko je od rekordnih priliva u budžet građanima vratio samo 100 KM, sada se odjednom brine za njih pokušavajući da to poveže sa formiranjem vlasti i prebrojavanjem glasova“ kazao je Radović i dodao:
„Na to sve, dodatno rasplamsava strasti pričom o nekakvim strancima i unosi dodatnu nervozu u javnost napadima na opoziciju, samo zato što im ovaj put nije prošlo da sve brzo ‘upakuju’ i završe kao u prethodnim izbornim ciklusima.“
Radović ističe da je opozicija podnijela zahtjev CIK-u za kontrolno brojanje glasova iz razloga jer su imali sumnju u zapisnike i dokaze o izbornim prevarama.
„To je naše legitimno pravo. Po njima, najbolje bi bilo da su nam oni samo saopštili koliko smo glasova dobili i da smo prihvatili onako kako oni žele, tj. bez ikakve kontrole. Kontrolno brojanje je legitimno u svim demokratskim društvima i mi se ne bojimo toga za razliku od onih koji svakodnevno svojim histeričnim izjavama pokušavaju da objasne javnosti da nije normalno da kontrolni organ prebroji glasove zbog sumnji u regularnost unesenih rezultata. Takav odnos prema izbornom procesu je jedino prisutan u nedemokratskim društvima i totalitarnim režimima“, napominje Radović