Najcrnji kraj! Spasioci navodno pronašli tijelo pilota aviona koji se srušio u Sloveniji

11.03.2025. | 15:19

Spasioci su navodno pronašli tijelo pilota aviona koji se srušio na Velikoj Planini u Sloveniji, nezvanično saznaje Dnevnik.

Prema nezvaničnim informacijama Dnevnika, navodno su spasioci pronašli tijelo pilota u popodnevnim satima, ali policija još nije ovo potvrdila.

U 18 časova biće održana konferencija za novinare gdje će biti poznato više informacija, piše 24ur.com, prenosi b.92.

Podsjetimo, slovenačka policija je ranije danas na konferenciji za medije rekla da je, prema trenutno dostupnim informacijama, jedna osoba, pilot, bila u avionu koji se srušio u području Velike Planine nakon polijetanja iz Zagreba.

Irfan Beganović iz Odjeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Ljubljana je tada rekao da još uvijek nisu uspjeli da dođu do pilota, prenosi 24ur.com.

“U ponedjeljak su vremenski uslovi bili ekstremno loši i pogoršali su se tokom spasavanja, pa je potraga helikopterom bila nemoguća. Spasilačke ekipe pregledale su područje nesreće u grupama gondolom i pješice, jer pristup vozilima takođe nije bio moguć”, rekao je on.

On je dodao da su dijelovi letjelice pronađeni u blizini drvene strukture.

“Na osnovu informacija poznatim do sada, zaključuje se da bi kokpit mogao da se nalazi u samom objektu ili u njegovom podrumu”, objasnio je on.

Vatrogasci PGD Kamniška Bistrica rekli su da je koliba prepolovljena na pola, a da su u njoj pronađeni krilo i točak aviona. Mali avion Mooney Ovation M20R nestao je u području Velike Planine u ponedjeljak oko 9 sati nakon što je politeo iz blizine Zagreba.

Vjeruje se da je počeo da se spušta u spiralu sa visine od 2,5 km. Spasioci su nešto poslije 12.30 sati pronašli dijelove letjelice koja je udarila u jednu kolibu.