U Makarskoj ljuti, bez turista iz BiH do kraja uništena sezona
26.06.2020. | 09:34Iznajmljivači i ugostitelji na Makarskoj rivijeri kažu da je odluka o samoizolaciji za putnike iz BiH “posljednji ekser u sanduku” turističke sezone.
– Počela su otkazivanja aranžmana, ova odluka o 14-dnevnom karantinu je velik udarac. Mi smo tu blizu granice, oni su nam česti gosti. Gubitak će biti svakako uslijed korone, ali ovo je dodatno baš kao esker u sanduk – rekao je za Novu TV načelnik Ivica Čobrnić, prenosi Avaz.
– Ne volim dijeliti loš gost, dobar gost, svaki gost je dobar, kao dugogodišnji turistički radnik tu podjelu ne priznajem – rekao je.
Dodaje kako su svi na rivijeri očekivali gubitke, ali ne gubi nadu.
– Pandemija je zahvatila cijeli svijet. Šta će biti do kraja sezone, ali ja se nadam da ćemo ipak ostvariti 30-ak posto lanjske sezone – rekao je.
Hrvatska je zvanično obavijestila Graničnu policiju BiH da će od juče građani BiH moći da uđu u tu zemlju samo uz obaveznu samoizolaciju od 14 dana.