Vulin: Hapšenje Aleksandra Jovičića dokaz da nema zaštićenih VIDEO

04.06.2021. | 09:40

Hapšenje predsjednika beogradske opštine Palilula i visokog funkcionera SNS-a Aleksandra Jovičića zbog sumnje da je povezan sa izvođenjem nelegalnih građevinskih radova u toj opštini, dokaz je da niko neće biti zaštićen od odgovornosti, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin.

“Do sada je bilo nezamislivo da neko ko je na vlasti bude uhapšen, ali je hapšenjem Jovičića poslata jasna poruka da neće biti zaštićenih”, rekao je Vulin, te podsjetio da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić bio jasan u izjavama da niko neće biti zaštićen.

On je istakao da je ova operacija pripremana mjesecima, jer se najduže prikupljaju dokazi.

Pored Jovičića, uhapšeno je još sedam osoba, a riječ je njegovim saradnicima koji se, kako je naveo Vulin, terete se za zlouptrebu službenog položaja i trgovinu uticajem.

“Oni su prvo stupali u kontakt sa nelegalnim investitorima i zatim uzimali novac za njihovu zaštitu od inspekcije i rušenja. Potom su unosili lažne podatke kako bi nelegalni objekti mogli da budu legalizovani”, objasnio je Vulin za RTS.

Vulin nije želio da komentariše navode da li je prilikom pretresa pronađen novac, već je pojasnio da samo tužilac može da kaže za šta se neko sumnjiči.

On je rekao da je Jovičić uhapšen prije dolaska na posao, a izvršen je pretres njegovih i privatnih i radnih prostorija.

U Beogradu je juče uhapšeno osam osoba koje se sumnjiče da su nezakonitim postupanjem omogućile izvođenje nelegalnih građevinskih radova na teritoriji opštine Palilula.

Jovičić i odgovorno lice za inspekcijske poslova u Gradskoj opštini Palilula D.V. sumnjiče se za krivično djelo trgovina uticajem u saizvršilaštvu.

Jovičić se sumnjiči da je uticao na D.V. da dalje utiče na građevinske inspektore da zloupotrebom položaja omoguće izgradnju objekta bez građevinske dozvole na teritoriji Palilule u periodu od jula 2016. do novembra 2018. godine, kao i da je od investitora za navedene objekte protivpravno prisvojio oko 28.800.000 dinara /245.000 evra/.

Građevinski inspektori se sumnjiče da su zloupotrebom položaja omogućili zaštitu od inspekcijskih organa od rušenja za njihove nelegalno izgrađene objekte, kao i da su nakon što su u zapisnicima i rješenjima koje je donijela građevinska inspekcija unijeli neistinite podatke o objektima i proslijedili ih na ozakonjenje, suprotno Zakonu o ozakonjenju objekata.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje u trajanju do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.