Francuzi izbacili Argentince, Maroko i Španija ubjedljivi

02.08.2024. | 23:20

U polufinalu fudbalskog turnira na Olimpijskim igrama sastaće se Francuska i Egipat i Maroko i Španija.

Maroko je u prvom meču dana pobijedio Sjedinjene Američke Države i to ubjedljivo – 4:0.

Poveo je Maroko u 29. minutu kada je sigurno penal izveo Rahimi.

A onda u drugom dijelu meča rapsodija Marokanaca. Redom su za sigurnu pobjedu pogađali Akomači (63.), Hakimi (70.) i Muhub (90.+1) koji je sigurno realizovao penal.

Marokanci će za mjesto u finalu igrati protiv Španije koja je bila sigurna protiv Japana i slavila je rezultatom 3:0.

Golove za Španiju dali su Lopez, prvi u 11, a drugi u 73. minutu i Ruiz u 86. minutu.

Egipat je nakon penala izbacio Paragvaj. Bilo je 1:1 nakon 90, pa i nakon 120 minuta, a penalima je Egipat slavio 5:4.

Paragvaj je poveo u 71. minutu preko Gomeza, da bi Adel u 88. minutu uveo meč u produžetke.

Egipćani su, nakon produžetaka bez golova, bili sigurni u svih pet penal serija, dok su Paragvajci promašili u drugoj seriji i to se pokazalo kao kobno za njih.

U blokbasteru dana, Francuska je izbacila Argentinu minimalnom pobjedom .

Mateta je dao jedini gol u petom minutu. Tresla se mreža Argentine i u 84. minutu, ali je pogodak Olisea poništen nakon VAR provere zbog prekršaja.

Polufinala su na programu u ponedjeljak, u 18 i 21 sat. U subotu će biti odigrana četvrtfinala u ženskoj konkurenciji.