
Na pomolu “sportska poslastica”!? Neizvjestan duel Kirjosa i Đokovića na Indijan Velsu
06.03.2025. | 16:51Jedna od poslastica drugog kola mastersa u Indijan Velsu trebalo bi da bude duel Novaka Đokovića i Nika Kirjosa.
Međutim, Australijanac ne samo da mora prvo da pobIJedi Botika van de Zandšulpa, nego mora i da se izbori sa bolom u operisanom ručnom zglobu.
– Naravno da bih volio da igram protiv Novaka, ali ne mogu da kažem da je to sigurno – ističe Kirjos koji Đokovića ovde savladao 2017.
To mu je bila druga uzastopna pobjeda u isto toliko mečeva, poslije Akapulka nedjelju dana ranije. Novak mu se revanširao u finalu Vimbldona 2022.
– Mislim da u ovom trenutku ništa nije sigurno. Ne vjerujem da će mi biti lako ni da dobijem prvi meč – dodaje Australijanac.
Zbog problema sa ručnim zglobom odigrao je samo tri meča od oktobra 2022, u Štutgartu 2023, Brizbejnu i Melburnu ove godine. I sva tri je izgubio. Razlog isti, ručni zglob. A problem se vratio.
– Trenirao sam sat vremena, dobro se osjećao a onda sam odjednom osjetio bol u ruci. Moraću očigledno da živim sa tim problemom, moram da naučim kako da se na najbolji način izborim sa tim – objasnio je. Riješen je da nastavi sa naporima da se vrati svetskom vrhu.
– Još uvijek pokušavam da razumijem razmjere moje povrede koja bi mogla da izazove definitivno povlačenje iz tenisa – objašnjava.
– Svjestan sam da čak i ako uložim maksimum nemam garanciju da ću se vratiti na svoj najbolji nivo, kao što se to dogodilo Dominiku Timu. Siguran sam da neću odustati lako i da ću dugo boriti za povratak na teren, kao Kei Nišikori ili Huan Martin del Potro – rekao je.
Kaže da i dalje osjeća veliku strast ka tenisu:
– Imam taj plamen u sebi koji me uvjerava da i dalje mogu da pobjeđujem i pravim haos na Turu. Daću sve od sebe da se uspješno do kraja oporavi, piše Srpskainfo.