Njemačka uz muke do boda, Mađari uz dramu do pobjede

23.06.2024. | 23:24

Njemačka i Švajcarska odigrale 1:1, dok je Mađarska pobijedila Škotsku sa 1:0.

Reprezentacije Njemačke i Švajcarske odigrale su 1:1 u trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Njemačka je dobila opomenu u idealnom trenutku – kada može da dopusti loš rezultat.

Nijemci su obezbjedili plasman u narednu rundu prije utakmice sa Švajcarskom, ali je ekipa Julijana Nagelsmana od starta pokazivala da želi novi trijumf.

Uspjela je Njemačka prva da zatrese mrežu, igrao se 17. minut kada je Robert Andrih postigao prelijep gol sa distance.

Ipak, prethodno je Musijala napravio faul u kaznenom prostoru, pa je gol poništen nakon gledanja snimka.

Švajcarci su u 28. minutu došli do prednosti – Frojler je ubacio loptu pred gol, a Dan Ndoje je sproveo u mrežu.

Nijemci su imali inicijativu, ređali napade, ali nisu uspevali da otključaju odbranu protivnika.

Švajcarcima je poništen gol u 84. minutu, pošto je Ndoje bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nijemcima se sav trud isplatio u nadoknadi, kada je Niklas Fulkrug glavom doneo Nemcima izjednačenje.

Njemačka je prva sa sedam bodova, Švajcarska ima pet, Mađarska tri dok je Škotska posljednja sa jednim bodom.

U drugom meču grupe A, Mađarska je sa 1:0 savladala Škotsku

Utakmica između Škotske i Mađarske u Grupi A na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, završena je pobjedom Mađarske zahvaljujući golu u 10. minutu nadoknade. Susret je obilježio strahovit pad i povreda koju je dobio mađarski napadač Barnabaš Varga

Duži dio meča odigranog u Štutgartu, nije obećavao po broju opasnosti i šansi pred oba gola.

Dugo je na semaforu stajalo 0:0, što nije odgovaralo nijednoj selekciji.

Utisak je da će meč neće biti upamćen toliko po rezultatu, koliko po detalju u 68. minutu.

Napadač Mađarske Barnabaš Varga, doživio je veoma neprijatnu situaciju u šesnaestercu rivala, prilikom slobodnog udarca.

Varga je skočio i pokušao glavom da udari loptu, nakon čega je pao i ostao bez svijesti.

Cijeli stadion bio je u šoku, pošto su fudbaleri oba tima telima i peškirima prekrili igrača Mađarske, kojem se ukazivala neophodna pomoć.

Nakon deset minuta pauze, ljekarske ekipe iznijele su Vargu na nosilima sa stadiona u Štutgartu.

Nije poznata situacija i stanje napadača Mađarske, ali ohrabruje činjenica da je susret bio nastavljen.

Bili su nakon tog momenta Mađari bolji i opasniji rival u Štutgartu, imali više opasnih situacija pred golom rivala i šuteva u isti.

Sve nade u napad, izabranici selektora Rosija položili su u samom finišu susreta.

Mađarska je u nekoliko navrata bila veoma blizu gola i nagovestila da može doći do sva tri boda.

Golman Škotske Gan je par puta odlično reagovao, dok je u 93. minutu Mađarska pogodila i stativu.

Da izabranici selektora Rosija ne završe šampionat već sada, postarao se rezervista Čobot u 100. minutu susreta.

Kontra-napad u 10. minutu nadoknade, rezultovao je prvim Čobotovim pogotkom u nacionalnom dresu.

Posle završena tri meča u Grupi A, Nemačka je prva sa sedam, Švajcarska druga sa pet, a Mađarska treća sa četiri boda.

Škotska prvenstvo završava sa tek jednim, dok Mađarska čeka rasplete u ostalim grupama i šansu vreba kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe na šampionatu.