Olmo dokrajčio Gruziju: Španija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

30.06.2024. | 22:59

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, pošto je eliminisala selekciju Gruzije sa 4:1 (1:1).

Više nego zanimljiv i uzbudljiv meč odigran je na stadionu u Kelnu u duelu ove dvije selekcije.

Španija je u osminu finala ušla kao apsolutni favorit, ali je Gruzija, debitant na Evropskim prvenstvima, uspjela da prva stigne do vođstva.

Španci su napadali i tražili način da probiju protivnički bedem, ali je u 18. minutu Le Norman smestio loptu u sopstvenu mrežu nakon oštrog centaršuta fudbalera Gruzije.

To je dodatno “začinilo” ovaj meč, pošto je Španija od tog momenta napadala još intenzivnije.

U finišu prvog poluvremena, “furija ” je stigla do izjednačenja.

Vilijams je proigrao Rodrija na ivici šesnaesterca rivala, a vezista je veoma precizno i neodbranjivo šutirao.

Drugih 45 minuta donijeli su još više uzbuđenja i čak tri gola.

Sva tri su postigli Španci, a strelci su bili Ruiz, Vilijams i Olmo.

Već u šestom minutu u drugom poluvremenu, Jamal je savršeno proigrao svog saigrača iz sredine terena, a ovaj glavom smješta loptu u mrežu i donosi Španiji preokret i vođstvo.

U posljednjih 15-ak minuta meča, tim Luisa de la Fuentea postigao je još dva pogotka.

Vilijams je sjajno povukao tranzicioni napad u 75. minutu, zaobišao svog čuvara i “zakucao” loptu u mrežu za 3:1.

Igrao se 83. minut, kada su fudbaleri Gruzije izgubili loptu na svojoj polovini, ona je brzo stigla do Olma, koji vara svog čuvara, a potom preciznim udarcem postiže pogodak za konačnih 4:1.

Reprezentacija Španije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, gdje će se sastati sa domaćinom turnira.

Nijemci su u osmini finala bili bolji od Danske sa 2:0.