Poznati gotovo svi učesnici Mundijala: Osam reprezentacija juri samo tri mjesta

31.03.2022. | 11:55

Svjetsko prvenstvu u Kataru izborilo je 29 reprezentacija, a za preostala tri prazna mjesta bori se čak njih osam.

Iz Evrope put u Katar izborili su Srbija, Španija, Švajcarska, Francuska, Belgija, Danska, Holandija, Engleska, Njemačka, Poljska i Portugal. Ko će biti posljednji putnik saznaćemo u juna kada će Vels ugostiti boljeg iz dvoboja Škotske i Ukrajine.

Brazil, Argentina, Urugvaj i Ekvador predstavnici su Južne Amerike, a pridružiće im se možda Peru, ako u interkontinentalnom baražu bude bolji od pobjednika dvoboja Australije i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Iz Azije SP su osigurali domaćin Katar, te Iran, Južna Koreja, Saudijska Arabija i Japan.

U srijedu je interkontinentalni baraž kao najbolji u Okeaniji osigurao Novi Zeland, kojeg put do SP-a vodi preko Kostarike koja je završila četvrta u sjevernoameričkim kvalifikacijama.

Iz Konkakaf zone put na SP su osigurali Kanada, Meksiko i SAD.

U žrijebu će se naći i pet predstavnika Afrike, a to su Gana, Senegal, Tunis, Maroko i Kamerun.

Žrijeb je petak od 18 sati u Kataru.