Revanš za sedam dana: Sarajevo minimalno slavilo protiv Aktobea

11.07.2024. | 21:11

Fudbaleri Sarajeva upisali su danas veliku pobjedu u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za plasman u UEFA Konferencijsku ligu.

„Bordo klub“ je na otvaranju nove evropske sezone slavio na gostovanju kod ekipe Aktobea minimalnim rezultatom 1:0. Utakmica u kazahstanu bila je i debitantska na klupi Sarajeva za šefa stručnog štaba Zoran Zekić, koji je bio oslabljen neigranjem dvojice bitnih fudbalera Renana Oliveire i Muhameda Buljubašića.

Domaćini su najbolju priliku imali u prvom poluvremenu kada je u 19. minutu stativa bila saveznik Sarajeva nakon šuta Samorodova.

U dobroj situaciji u 28. minutu bio je Đorđević, ali je na kraju ipak dobro reagovala odbrana domaćih.

Ekipa Aktobea bila je u prilici za vodstvo i u 75. minuti preko Umaeva, te minut kasnije preko Romera. U 88. minutu rezervista Gulijašvili je prevario čuvara, ali je šutirao pored gola, a kada se mislilo da će meč završiti bez golova, uslijedio je šok za domaćine.

Igrao se 90. minut kada Kjeremeh sa 25 metara postiže fantastičan gol za pobjedu Sarajeva.

Revanš se igra iduće sedmice na „Koševu“, prenose Nezavisne.