nedelja, 11 mart 2018 22:12

Rukometaši Borca poraženi u Banjaluci

Napisano

Rukometaši Borca m:tel poraženi su večeras u dvorani Borik od ekipe Zrinjski iz Mostara sa minimalnih 23:22.

Susret su bolje otvorili izabranici Bojana Unčanina i sredinom prvog poluvremena „odlijepili“ se na plus tri, 7:4. Ubrzo gosti uzvraćaju i u 22. minutu dolaze do izjednačenja 7:7. Do kraja prvih 30 minuta rukometaši Zrinjskog preokreću rezultat i na poluvrijeme odlaze sa plus dva, 12:10.

Već u prvih pet minuta nastavka „crveno-plavi“ dolaze do izjednačenja, 13:13. Ipak, do kraja susreta igralo se gol za gol.

U posljednji minut Mostarci ulaze sa prednošću od jednog pogotka (23:22), što je na kraju bio i konačan rezultat, jer domaći nisu uspjeli realizovati zadnji napad.

Ovim trijumfom igrači Zrinjskog revanširali su se rukometašima Borca m:tel za poraz u prvom dijelu sezone, kada su Banjalučani u Mostaru slavili sa 22:21.

Najbolji igrač susreta bio je golman gostiju, Goran Anđelić, dok su se u redovima „crveno-plavih“ najviše istakli Dejan Unčanin sa devet golova i Srđan Mijatović koji je četiri puta bio precizan.

U narednom kolu rukometaši Borca m:tel igraju još jedan veliki derbi protiv Vogošće u Sarajevu.

Izvor:(RK Borac)