Senzacija kompletirana: Krejčikova osvojila Vimbldon FOTO

13.07.2024. | 17:24

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je Vimbldon, pošto je pobijedila italijansku igračicu Jasmin Paolini poslije tri seta.

Barbora Krejčikova osvojila je Vimbldon poslije pobjede nad Jasmin Paolini rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:3.

Krejčikova je razbila u prvom setu Paolini, koja nije mogla da se sastavi i Čehinja je uzela dva brejka i tako riješila prvi set.

I onda se u drugom setu sve okrenulo, pošto su zamijenile uloge, a Paolini je napravila dva brejka i došla do izjednačenja, piše Sportal.

U odlučujućem setu, pri rezultatu 3:3, Krejčikova pravi ključni brejk za 4:3, potvrđuje ga i dolazi na gem od titule.

Paolini je uspjela da se izbori za posljednju šansu, ali Čehinja je u 10. gemu odservirala i došla do pobede.

To joj je druga titula, pošto je već u karijeri osvojila Rolan Garos.