Skandal u hrvatskom fudbalu: Zaposleni krali novac od igrača, uručen im otkaz

25.02.2025. | 18:31

U Šibeniku ne cvijetaju ruže i problemi se nižu na svim mogućim nivoima.

Posljednjeplasirani tim u fudbalskom šampionatu Hrvatske nanizao je tri poraza, ima svega 18 bodova iz 23 utakmice i već je „viđen“ za ispadanje u niži rang.

A uz to, Sindikat profesionalnih fudbalera Hrvatske objavio je prije nekoliko dana podatak da je situacija u klubu alarmantna i da igrači ne primaju plate već neko vrijeme te da u klubu nema ni osnovnih uslova za rad. Posebno je napomenuto da u klupskim svlačionicama nema tople vode.

Klub je na ove tvrdnje odgovorio saopštenjem u kome je naveo da iz Sindikata nisu upućeni u stanje u njihovom klubu, ali saopštenje je izostalo na vijest o hapšenju dvoje zaposlenih koji su krali novac od igrača.

Dvoje, sada već bivših, zaposlenih u klubu uhapšeno je zbog krađe novca iz svlačionica. Policija je objavila sa su muškarac star 34 i žena stara 48 godina ukupno ukrali 380 evra od igrača. Mediji u Šibeniku navode da su oboje odmah dobili otkaze, ali iz kluba nema ni potvrde ni demantija.

– Policijski službenici Policijske stanice Šibenik sproveli su kriminalističku istragu nad muškarcem (34) i ženom (46) osumnjičenima da su počinili djelo krađe na štetu dvojice dvadesetdvogodišnjaka.

Sumnja se da je dana 11. februara u Šibenku, u svlačionici fudbalskog kluba, osumnjičena kao zaposlena u klubu, sa ciljem pribavljanja protivpravne imovinske koristi iskoristila odsutnost oštećenog (22) i iz novčanika otuđila iznos od 80 evra.

Takođe je utvrđeno da je dana 12. februara u Šibeniku, u svlačionici fudbalskog kluba, osumnjičeni iskoristio odsutnost oštećenog (22) sa ciljem pribavljanja protivpravne imovinske koristi i iz novčanika otuđio novčani iznos od 300 evra.

Nakon završene istrage protiv osumnjičenih je podnijeta krivična prijava nadležnom državnom tužilaštvu u Šibeniku – navedeno je u saopštenju policije, prenosi Sport Klub.