Srbija dobila lekciju od “drim tima”: Ameri pokazali koliko su moćni

17.07.2024. | 19:59

Košarkaši Srbije ubjedljivo su poraženi od SAD u prijateljskom meč u sklopu priprema za Olimpijske igre.

Drim tim je nakon velike borbe slavio sa 105:79.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 28:28. Vodila je selekcija SAD na otvaranju meča, ali je Srbija preuzela konce igre i većim dijelom prve četvrtine imala prednost. Ipak SAD je pokazao zašto je prvi favorit na Olimpijskim igrama i na pauzu se otišlo sa pomenutih 28:28.

Rezultatsku klackalicu smo vidjeli i u nastavku meča. Vodila je Srbija, Amerikanci su stigli i preokrenuli, zatim su Orlovi ponovo poveli…

Na kraju se na poluvrijeme otišlo s vođstom Drim tima od 59:45. Srbija je poptuno stala u finišu poluvremena i to je za rezultat imalo i ovu visoku prednost SAD.

Nastavak meča je donio potop Srbije. Kako je vrijeme odmicalo SAD je samo povećavao prednost i u jednom tenutku treće četvrtine Orlovi su imali zaostatak od 26 poena.

Pred posljednjih 10 minuta Drim tim je vodio 83:58 i već tada je bilo jasno da će Srbija upisati poraz. Na kraju je SAD slavio sa 105:79.

Ove dvije selekcije će igrati u grupi na Olimpijskim igrama i to bez dileme garantuje spektakl, prenosi Srpskainfo.

Oznake: Košarka, SAD, Srbija