Turska propustila svoje šanse, Holandija je posljednji polufinalista

06.07.2024. | 23:00

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je eliminisala selekciju Turske sa 2:1.

Šampionat Evrope u Njemačkoj dobio je i posljednjeg učesnika polufinalne faze.

To je selekcija Holandije, koja je u Berlinu eliminisala Tursku sa 2:1.

Izabranici Ronalda Kumana su do bitne pobjede došli zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu.

Imala je Turska prednost, solidnu igru i šanse za prolaz, ali je nedostajalo umijeća i sreće u završnici napada.

Prvo poluvreme donijelo je pogodak Turske u 35. minutu.

Guler je ubacio loptu sa desne strane u peterac rivala, a tamo defanzivac Akajdin postiže pogodak glavom.

Prednost Turaka trajalo je do 70. minuta. Ovoga puta je štoper Holandije bio strelac, pošto je De Fraj glavom postigao pogodak, na asistenciju Depaja.

Samo šest minuta kasnije, “Oranje” postiže novi pogodak i kompletira preokret.

Dumfriz je ubacio oštru loptu sa desne strane, a Gakpo je bio na pravom mestu i ubacio loptu za 2:1.

Uprkos brojnim uzbuđenjima do kraja meča, rezultat se nije mijenjao, pa je Holandija u polufinalu.

Naredni protivnik biće im selekcija Engleske, koja je u četvrtfinalu nakon penala eliminisala Švajcarsku.