Kopa Amerika pri kraju: Urugvaju drama i treće mjesto

14.07.2024. | 10:30

Fudbalska reprezentacija Urugvaja osvojila je treće mjesto na Kupu Amerike, pošto je jutros u Šarlotu poslije penala pobijedila selekciju Kanade rezultatom 4:3, nakon 2:2 poslije 90 minuta igre.

Urugvaj je poveo u osmom minutu golom Rodriga Bentankura. Ismael Kone je poravnao rezultat u 22. minutu. Kanada je u 80. minutu povela 2:1, strijelac je bio Džonatan Dejvid. Luis Suarez je golom u 90+2. minutu spasio Urugvaj od poraza.

Na Kupu Amerike nema produžetaka pa se tako poslije 90 minuta igre pristupilo izvođenju penala. Za Urugvaj su pogodili Federiko Valverde, Bentankur, Đorđijan de Arasketa i Suarez. U redovima Kanade precizni su bili Dejvid, Moize Bambito i Matje Šojnier, golman Urugvaja Serhio Roće je odbranio penal Koneu, dok je Alfonso Dejvis podio prečku.

Finale Kupa Amerike između branioca titule Argentine i Kolumbije odigraće se, u Majamiju, u noći između nedjelje i ponedeljka u 2.00 po srednjeevropskom vremenu, prenosi Tanjug.