Zablistao na svojoj omiljenoj podlozi: Lajović se plasirao u drugo kolo Hamburga

16.07.2024. | 19:32

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo turnira u Hamburgu, pošto je sa 2:1 (6:2, 6:7, 6:3) u setovima salvadao Brazilca Felipea Meligeni Alveša.

Lajović nije briljirao na Vimbldonu, pošto je eliminisan u prvom kolu od Grigora Dimitrova, ali je zablistao na svojoj omiljenoj podlozi.

Srbin je u prvom setu odlično servirao, a protivniku je dozvolio samo dva gema.

Ipak, u drugom setu oba tenisera su sačuvala svoj servis, pa je odluka pala posle taj-brejka u kome se bolje snašao Brazilac i izjednačio rezultat.

U posljednjem setu Lajović je već u drugom gemu napravio brejk, kasnije je osvojio još jedan gem i poveo sa 3:0, pa je rutinski priveo meč kraju.

Protivnik Lajoviću u drugom kolu biće pobjednik meča Koepfer – Baez, piše Srpskainfo.