
Zvezda pobijedila Partizan na Marakani: VAR poništavao golove, ali nije zaustavio preokret
12.04.2025. | 18:11Fudbaleri Crvene zvezde došli su do pobjede u 176. vječitom derbiju. “Crveno-bijeli” su slavili poslije preokreta rezultatom 2:1.
Igrala se 39. minuta kada je Partizan poveo.
Strijelac je bio Aldo Kalulu fenomenalnim udarcem, ali nakon velike greške Omrija Glazera.
Zvezda je brzo došla do izjednačenja , međutim gol je u 41. minuti poništen nakon igranja rukom Andrije Maksimovića. Sudija Ilić je gledao VAR snimak i procijenio da je lopta ipak pogodila u nedozvoljeni dio ruke Andriju Maksimovića.
”Crveno-bijeli” su bolje otvorili drugo poluvrijeme.
Zvezda je u 64. minuti ponovo stigla do vođstva, ali je gol opet poništen. Šerif Endijae je pogodio za 1:1, ali je u začetku akcije Mujakić pao poslije duela sa napadačem iz Senegala tako da je i ovaj gol poništen.
Međutim, u 84. minuti nije bilo spasa za Partizan. Roganović je igrao rukom i Ilić pokazuje na “bijelu tačku”.
Strijelac je Andrija Maksimović koji je hrabro preuzeo odgovornost i rutinski pogodio. Treća-sreća za Crvenu zvezdu, koja je konačno izjednačila.
U 87. minut totalni preokret Zvezde.
Radonjić je probio po lijevoj strani, poslužio Duartea, a on šutirao lijevom nogom. Lopta je zakačila mladog Simića i prevarila Jovanovića – 2:1 za ”crveno-bijele“, prenose Nezavisne.