![Hamas odložio puštanje talaca: Optužili Izrael da krši sporazum](https://www.bl-portal.com/wp-content/uploads/2024/02/Hamas-300x180.jpg)
Hamas odložio puštanje talaca: Optužili Izrael da krši sporazum
10.02.2025. | 18:23Hamas je saopštio da će odložiti puštanje izraelskih talaca, ujedno optužujući Izrael da krši sporazum o prekidu vatre.
Bilo je planirano da Hamas predstojeće subote pusti još nekoliko talaca koje drži u zatočeništvu od 7. oktobra 2023. godine.
Abu Obeida, portparol brigada Kasam, naveo je u saopštenju da je “tokom protekle tri nedjelje, vođstvo otpora pratilo neprijateljsko kršenje i nepoštovanje uslova sporazuma, uključujući odlaganje povratka raseljenih u sjeverni pojas Gaze i gađanje granatiranjem i paljbom”.
Pročitajte još
“Predaja zionističkih zatvorenika, koja je bila planirana iduće subote, 15. februara 2025. godine, odlaže se do daljeg i dok se okupator ne obaveže i nadoknadi za protekle nedelje retroaktivno”, naveo je Obeida, prenosi Telegraf.