
Ljekari u rimskoj bolnici potvrdili: Papa Franja više nije u kritičnom stanju
16.03.2025. | 15:30Ljekari u rimskoj bolnici Đemeli u koju je 14. februara primljen papa Franja zbog bronhitisa, a kasnije mu je dijagnostikovana i dvostruka upala pluća i polimikrobna infekcija, potvrdili su danas da poglavar rimokatoličke crkve više nije u kritičnom stanju.
Međutim, ljekari su naglasili da papine godine i smanjena pokretljivost čine njegovo stanje i dalje složenim, prenosi Skaj Njuz.
Papa je danas u molitvi poručio da sa vjernicima dijeli “misli dok se suočava s periodom iskušenja”.
“Pridružujem se brojnoj braći i sestrama koji su bolesni i krhki u ovom trenutku, kao i ja. Naša tela su slaba, ali, čak i ovako, ništa nas ne može sprečiti da volimo, molimo se, dajemo sebe i budemo tu jedni za druge u veri šaljući znake nade”, poručio je papa Franja.