Netanjahu ocijenio: Sastanak sa Trampom bio je “najprijateljskiji, najznačajniji” susret ikada

10.02.2025. | 21:28

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da je njegov sastanak sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom u Vašingtonu bio “najprijateljskiji, najznačajniji” susret ikada između izraelskog premijera i američkog predsjednika.

Netanjahu je rekao da Izrael nikada nije bio jači i da je njegov susret sa Trampom bio “najtopliji” od svih koji je imao tokom decenija vođenja politike.

Istakao je da Izrael i SAD imaju isti cilj da se uništi palestinska militantna grupa Hamas i da se oslobode svi taoci.

Netanjahu je ocijenio da Trampov prijedlog za budućnost Pojasa Gaze predstavlja “novu i kreativnu viziju”, ističući da je Tramp odlučan da je sprovede, prenio je Tajms of Izrael.

Nekoliko izraelskih opozicionih poslanika je izbačeno iz sale nakon što su prekinuli obaraćanje Netanjahua u Knesetu nakon njrgove posjete Vašingtonu tokom koje se susreo sa Trampom.

Opozicija je zviždala i prekidala Netanjahuovo obraćanje, navodi Tajms of Izrael.