Tramp ukinuo blokadu: Izrael dobio razorne bombe od 900 kg

16.02.2025. | 15:25

Izrael je primio pošiljku teških bombi MK-84 iz SAD-a, nakon što je američki predsjednik Donald Tramp ukinuo blokadu izvoza municije koju je nametnula administracija prethodnika Džoa Bajdena, saopštilo je u nedjelju ministarstvo odbrane.

MK-84 je nenavođena bomba od 900 kilograma, koja može probiti debeli beton i metal, stvarajući širok radijus eksplozije.

Bajdenova administracija odbila ih je odobriti za izvoz u Izrael zbog zabrinutosti za gusto naseljena područja Pojasa Gaze.

Bajdenova administracija poslala je hiljade bombi od 900 kilograma u Izrael nakon napada palestinskog Hamasa iz Gaze 7. oktobra 2023, ali je kasnije blokirala jednu od isporuka. Blokadu je ukinuo Tramp prošlog mjeseca, prenosi Index.

Oznake: Blokada, Bombe, Izrael, SAD