Tropska oluja pogodila SAD: Poplave, teško oštećene kuće, iščupano drveće
19.06.2021. | 22:53Tropska oluja „Klodet“, praćena grmljavinama i snažnim istočnim vjetrovima, pogodila je nekoliko američkih saveznih država, među kojima su Florida, Alabama, Misisipi, Luizijana… Oluja je teško oštetila veliki broj kuća i čupala drveće, dok su u nekim gradovima zabilježene poplave.
Nacionalni centar za uragane kategorizovao je vremensku nepogodu Klodet kao oluju, koja je prethodno pogodila Nju Orleansa, u Luizijani, javlja AP..
Nacionalni centar za uragane izdao je danas nekoliko upozorenja na tornado za sjever Floride i jug Alabame, kao i za priobalne dijelove Sjeverne Karoline.
Očekuje se da će se olujni talas u ponedjeljak intenzivirati i ponovo prerasti u tropsku oluju nad Atlantskim okeanom, i dalje duž obale istočnog dijela SAD.
Tropical Storm Claudette at Navarre Beach pic.twitter.com/93K3GckNcB
— Navarre Beach (@BeachNavarre) June 19, 2021
Najmanje 50 kuća teško je oštećeno u Alabami, nedaleko od granice sa Floridom, a oluja je čupala drveće i rušila krovove, prenosi “Sputnik“.
U nekim gradovima na jugoistoku sad poplavljene s kuće, a vjetar je duvao brzinom od 72 kilometra na sat.