Ismijali ih zbog neznanja: Pohvalili se “plijenom” na Tviteru, ali nisu dobro prošli FOTO
16.09.2020. | 17:40Carinici su se na Tviteru pohvalili zapljenom Apple slušalica, ali problem je u tome što to nisu bili lažnjaci, već slušalice kineske kompanije OnePlus.
Američka Uprava za carinu i zaštitu granica pohvalila se sa zanimljivim ulovom: dvije hiljade slušalica za koje kažu da je riječ o falsifikovanim modelima popularnih apple bežičnih slušalica AirPods.
Slušalice su u SAD stigle iz Hong Konga. U službenoj objavi vezanoj uz ovu zapljenu navodi se kako je zadatak carinika da “štiti američku javnost na dnevnoj bazi od različitih opasnosti, a uz objavljeni tvit carinici su napisali kako te slušalice nisu Apple.
Jedini problem je što to nisu Apple slušalice, ali nisu ni falsifikovane Appleove slušalice.
THAT'S NOT AN 🍎 —
CBP officers at JFK Airport recently seized 2,000 counterfeit Apple AirPods from Hong Kong, valued at $398K had they been genuine.
Details via @CBPNewYorkCity: https://t.co/XMgjkfT56i pic.twitter.com/Ofn9REJ9ZB
— CBP (@CBP) September 14, 2020
Da su se zagledali u logo prepoznali bi da je riječ o slušalicama kineske kompanije OnePlus koja je poznata po kvalitetnim gedžetima pristupačnijih cijena u odnosu na poznatije brendove. Isti je slučaj i sa slušalicama OnePlus Buds koje su zaplenjene te njihova cijena iznosi 79 dolara po komadu.
Prema službenim podacima, pošiljka je bila na putu prema Nevadi, ali detaljnijih informacija o tome kome je bila namijenjena trenutno nema. Takođe, nije poznato zašto je ta pošiljka zaustavljena i postoji li neki dodatni razlog zaplene – pored činjenice da slušalice OnePlusa izgledaju slično poput Appleovih.
Na Tviteru mnogi ismijevaju ovaj potez američkih carinika i poručuju im da zaposle osobe koje znaju “čitati etikete i guglati”, neki im poručuju da ne samo što su se osramotili, već su to objavili i na internetu, a čak su im se javili i iz OnePlusa s porukom da im vrate slušalice.
Ali dio korisnika smatra kakokrivica za zapljenu ne leži na Upravi za carinu i zaštitu granica, već je kriva sama kineska kompanija čije su slušalice “čista kopija” Appleovih slušalica pa smatraju da se ne treba čuditi potezu carinika koji su za kineske slušalice mislili da su AirPods.