Najveća lego bundeva na svijetu izložena za Noć vještica u Legolendu
26.10.2023. | 22:19Legolend u Danskoj slavi “najstrašnije” doba godine i Noć vještica. Tim povodom napravljeno je oko 12.000 lego figurica i najveća lego bundeva do sada.
Hiljade Lego kockica Legolend u Danskoj upotrijebio je da napravi mnoštvo bundeva, paukova, miševa i pečuraka i sve ono po čemu je najprepoznatljivija i najstrašnija od svih noći, Noć vještica.
Hiljade Lego kockica iskorišćeno je i za pravljenje najveće Lego bundeve do sada.
Džinovska bundeva je široka 2,5 metara, visoka metar i po i duboka 2,1 metar.
Za njeno pravljenje bile su potrebne tri nedjelje i 100.000 lego kockica.
Posjetioci Legolenda pozvani da tokom svoje posjete naprave sopstvene bundeve i figure koje se zatim izlažu u polju bundeva tokom sezone Noći vještica koja se u Danskoj završava 5. novembra.
Lego grupa nastala je u radionici Ole Kirka Kristijansena (1891–1958), stolara iz Bilunda u Danskoj, koji je počeo da pravi drvene igračke 1932. godine.
Godine 1934, njegova kompanija se zvala „Lego”, izvedeno iz danske fraze leg godt, što znači „dobro se igraj”.
Godine 1947, Lego se proširio i počeo da proizvodi plastične igračke. Godine 1949, Lego je počeo da proizvodi, između ostalih novih proizvoda, ranu verziju sada već poznatih međusobno povezanih kockica, nazvavši ih „Automatske kocke za vezivanje“. Ove cigle su bile zasnovane na Kidikraftovim semozaključavajućim blokovima, koje su patentirane u Ujedinjenom Kraljevstvu 1939. godine.
Moto Lego grupe, „samo najbolje je dovoljno dobro“ nastao je 1936. godine. Ovaj moto, koji se i danas koristi, osmislio je Kirk Kristijansen da ohrabri svoje zaposlene da nikada ne štede na kvalitetu, vrijednosti u koju je snažno vjerovao.
U gradu Bilund u Danskoj 1968. godine otvoren je prvi Legolend na svijetu i on je treća najposjećenija atrakcija u Danskoj.